2022 İLKBAHAR YAZ RENK TRENDLERİ

Tarih, kriz zamanlarında yeniliğin sürdüğünü kanıtlarken, moda dünyası da bu yenilikte yerini alıyor. Trend tahmin şirketi WGSN’nin renk uzmanları 2022 ilkbaharında moda sektöründetrend olacak renkleri belirledi.

WGSN’den yapılan resmi açıklamada, “Uzun süreli tecrit dönemleriyle, doğa ve doğanın canlılığı net bir çekiciliğe sahip olacak, ancak dijital araçlar yoluyla iletişim günlük yaşamın daha gerekli ve değerli bir parçası haline geldikçe, teknoloji de daha değerli hale gelecek. Renkler, otantik organik tonlardan yapay olarak geliştirilmiş tonlara kadar değişen bu ikiliği yansıtıyor” denildi. İşte 2022’nin top 5 rengi...

Atlantik Mavisi

2022 renk trendi, mavi kişilerde güvenilirlik ve güvenlik duygusunu kışkırtmak için kanıtlanmıştır. Yani bir şekilde bu rengin hayatımıza her zaman gireceği aşikar. Bu kez Atlantik Mavisi, İlkbahar / Yaz 2022 için seçilen favori mavi tondur. Huzurlu, akıcı ve yumuşak bir renk, kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Giysilerden iç mekanlara, yavaş moda için ideal renk olmaya kadar mükemmel olacak çok yönlü hassas bir renk.

Orkide Pembesi

2022 renk trendi , Orkide Çiçek İlkbahar / Yaz için yıldız rengi olacaktır. Neşe getirecek, aynı zamanda zengin ve dengeli olan yoğun bir renk tonu. Her alanı canlandırmaya yardımcı olacak canlı bir pembe. İnsanlar, iyi duygular uyandıran ve sizi pozitif hissettiren tonlara doğru ilerliyor. İster bol miktarda, ister sadece küçük detaylarda kullanmak isteyin, kesinlikle herkese hitap edecek.Modadan iç tasarıma, erkeklerden kadınlara kadar her yerde görmeye hazır olun, bu renk tonu herkese hitap edecek kadar çok yönlü bir renk.

Mango Sorbe Rengi

2022 renk trendi , mango sorbe biz sadece bizim ruh halleri aydınlatmak için gereken sadece bu yüzden yeni yeni değil ama bir renk. Tropik bir ortama yeni adım attığınızı hissetmek istiyorsanız bu renk tam size göre. Yeni turuncu ama sarı renk, İlkbahar / Yaz 2022’ye atılan mükemmel enerjidir. Ruh halinizi yükseltmek için garantili bir seçim. Spor giysilerinizde veya evinizin iç kısmında kullandınız, sadece tropikal yan etkileri hissetmeye hazır olun..

Tereyağı Sarısı

2022 renk trendi, sarı son yıllarda popülaritesi büyüdü ve soluk renk tonları için doymuş brights gelen, onun tonlar tümü için favori haline gelmiştir. İlkbahar / Yaz 2022 için, daha hafif, besleyici ve doyurucu deneyimler arayışıyla sarının soluk tarafına yönelik davranış değişikliklerini önizliyoruz. Bu tereyağı sarısı kremsi, rahatlatıcı ve diğer pastellerle ve hatta parlak renklerle uyumlu çok uyumlu bir renktir.

Antik Çağın Takıları

Merhaba Arkadaşlar Size koleksiyonumda Olan Roma Bizans Dönemine Ait Bazı Takıları Göstermek İstedim Sizlerle Şimdi Uzun Bir Geçmişe Yolculuk Edelim.

Biz Tahminlerimize Göre Resimleri İsimlendirdik Farklı Bir Görüşünüz Varsa Bizide Bilgilendirirseniz Mutlu Oluruz

Kim Bilir Kimler Taktı

Zamanın Hızla Akıp Gittiği Bir Yaşantıda O Çağlarda Yaşayan İnsanlarında Kendini Güzel Gösterme Arzusunun Kaçınılmazlığı Aşikardır. Düşünsenize Kimler Taktı Bu Takıları Nasıl Bir Yaşanmışlık Var Şaşmamak Mümkün Değil.

Değerlendirme: 1 / 5.

Antik Zaman Güzeleri

Şimdi Size Sormak İstiyorum İnsan Hep Kendini Neden Kanıtlamak “Göstermek” İster

Evet Arkadaşlar Umarım Diğer Yazar Arkadaşlarda Bu Tip Farklılık Yaratacak Konuları Paylaşırlar Biz TakmisTakistirmis.com. Olarak Sizlere En İyi Sunma Çabasındayız.

Bu Konu İlgili Farklı Resimleriniz Varsa Lütfen. Bizimle Paylaşın

Vücut tipine göre nasıl giyinmelisin?

Her insanın vücut tipi birbirinden farklıdır. Kendine has özellikler taşıyan bu temel yapısal özellikler kıyafet seçimlerinde dikkate alınması gereken en temel unsurdur. Özellikle kadınların elbise seçimlerinde doğru noktalara dikkat ederek kıyafet seçimlerini yapmaları daha şık ve etkileyici bir görün elde etmelerini sağlayacak temel unsurdur. Geniş omuzlular için elbise modelleri ile armut vücut tipine sahip kişilerin seçecekleri elbise modelleri bu nedenle farklı kriterlere göre olmalıdır.Vücut tipine göre elbise seçimi yapılmadığında hem elbise kendini göstermeyecek hem de üzerinizde şık bir duruş sergileyemeyecektir.

Vücuda tam oturan, bel çevresindeki fazlalıkları saklayan, bacakları öne çıkaran veya tüm vücut hatlarını belli eden elbiseler arasından seçim yaparken vücut tipinin belirlenmesi gerekecektir. Özellikle elbise seçimi bu tip unsurlara dikkat etmeyerek yapılan seçimlerde farklı sorunlar ortaya çıkar.

Vücut Tipini Doğru Belirlemek Neden Önemli?

Kendiniz için en doğru ve gösterişli kıyafeti seçmek için ilk yapmanız gereken vücut tipinizi belirlemektir. Kusur olarak tabir edilen vücudun başlıca özelliklerinin tespit edilmesinin ardından bu kusurların kapatılmasına yönelik ürünlerin seçimi gerekmektedir. Kişinin kendi kimliğini oluşturan bu karakteristik özelliklerin belirlenmesinin ardından kıyafetlerinizi bu doğrultuda seçebilirsiniz.

Özellikle vücut tipine göre mezuniyet elbisesi veya özel günler için etkileyici elbiseler seçmek için işe kendinizi tanıyarak başlayabilirsiniz. Günümüzde yaygın olarka görülen vücut tiplerini tanıyacak olursak:

Armut Vücut Tipine Göre Doğru Kıyafet Seçiminiz Nasıl Olmalı?

Günümüzde yaygın olarak görülen vücut tiplerinden biri olan armut vücut tipi, adından da anlaşılacağı için armut biçiminde bir görünümü karşılamaktadır. Bu vücut tipinde kişinin üst tarafı; omuz, göğüs ve bel bölümü dar, alt kısmı ise daha geniştir. Üçgen biçimini andıran bir yapı bu vücut tipi için düşünülebilir. Özelliklerine bakılarak bu tarz bir vücut tipine sahip kişilerin kıyafet seçimlerinde son derece temkinli olması gerekmektedir. Yanlış kıyafet seçimlerinde bu vücut tipine sahip kişilerin istemedikleri bölümlerin daha belirgin ortaya çıkması mümkündür.

Armut Tipi Vücut: Kalçaya göre daha dar omuzlar, normal/küçük göğüsler, ince bel ve dolgun kalça yapısına sahip vücut tipi.
Vücudumuzun üst kısmı için cesur renkler, desenli ve işlemeli bluz ve tişörtler giymeliyiz. Bu seçimler omuz kısmımızı geniş göstereceği için kalçalar ile orantılı olacak ve dikkatleri üst bölgeye çekecektir.
Kıyafetlerimizin yaka seçimleri doğru olmalı. V yaka göğüs ve boyun kısmını, kayık yakalar omuzları vurgular.
Omuzları açıkta bırakan, straptez tarzı bluzlar giyebilirsiniz.
Vücudumuza kum saati görünümü vermek için; omuz ve basen ölçülerini dengelememiz lazım. Bunun için de ceket, bluz ve gömleklerimiz de seçim yaparken vatkalı ürünler seçmemiz bizim için ideal olacaktır.
Armut tipi vücut şeklinin en önemli şey bel inceliğini vurgulamak. Bu yüzden üst giyimlerimizi dar ve beli kavrayan şeyler giyilmeli. Bol bluz, gömlek ve tişörtlerden uzak durmalısınız!
En sık kullanacağınız aksesuarlar, kemer, küpe ve kolye olmalı. Bunlar her zaman ilgiyi üst kısımlara çekecektir.
A şeklinde elbiseler etekler tercih etmelisiniz. Bunlar belinizi ortaya çıkaracak ve sizi seksi bir görüntüye kavuşturacaktır.ı

Koyu renkleri alt kısımlarınızda tercih etmelisiniz. Boy ve bacaklarınızın uzun görünmesini ve orantılı durmasınız istiyorsanız, kombinlerinizde mutlaka topuklu ayakkabılar tercih etmelisiniz.
Geniş paçalı ve düşük bel pantolonlardan uzak durmalısınız!
Geniş paçalı pantolonlar tercih etmek istiyorsanız da mutlaka İspanyol paça pantolon giymelisiniz. Pantolonunun belini yüksek bel tercih etmelisiniz. İspanyol paçanın dizinize gelen kısmı tamamıyla bacağınızı sarmak zorunda.
 • Elma Tipi Vücut: Geniş omuzlar, dar kalça, dolgun göğüsler, daha geniş karın bölgesi ve ince bacaklı vücut tipi.
 • Kum Saati Tipi Vücut: Eşit omuz ve kalça ölçüsü, dolgun göğüsler, ince bel ve bacak boyu ile orantılı üst beden ölçüsüne sahip vücut tipidir.

Vücut tiplerine göre doğru seçimleri yapmak için vücudun tanınması en önemli unsurdur. Bu nedenle kıyafet seçimlerini yapmadan önce vücudu tanımak önemlidir. Bunlar ve benzeri daha pek çok farklı vücut tipinden söz edilebilir. Her insanın fiziksel ve yapısal özellikleri farklı olduğu için vücut tipine göre ortaya çıkacak ihtiyaçlarda ona göre şekillenecektir. 

Omuz Yapısına Göre Elbise Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kıyafet seçimlerinde omuz genişliği ve şekli son derece önemlidir. Hem kadın hem de erkeklerde omuz genişliğine göre uygun kıyafetlerin seçilerek daha etkili bir görünüm sağlanır. Kadınların elbise seçimlerinde omuz genişliğini de dikkate alınmaması, omuzların haddinden fazla geniş veya dar görünmesine neden olabilir. Bu sorunu aşmak için omuz genişliğinin doğru algılanması ve vücut tipine göre doğru belirlenmesi gerekir.

Geniş omuz yapısına sahip kişiler elbise seçimlerinde diğerlerine göre daha avantajlıdır. Çünkü geniş omuzlu kişilerin hem kapalı hem de açık elbise modellerini seçerek her ikisiyle de daha güzel bir görünüm elde etmeleri mümkündür.

Geniş omuzlara sahip kişilerin kapalı elbise modellerini tercih edecekleri durumda göğüs dekolteli elbise modellerinin tercih edilmesi daha zarif bir görünüm kazandıracaktır. V yaka ve derin V yaka modelleri ile dikkatlerin göğüs bölgesine çekilerek bakışların omuzlardan çekilmesi bu yöntem ile sağlanabilir.

Omuzlarını gizlemek isteyenler ise daha çok omuzdan askılı modelleri tercih ederek etkili bir görünüm kazandırılabilir. U veya dikdörtgen yaka modellere sahip elbiseleri tercih etmek ve çift renk elbise modelleri ile üst bedende daha koyu, altta ise açık renkler tercih edilmesi güzel bir tercih olacaktır. Örneğin ayva tipi vücut ile armut tipi vücut arasında farklı omuz detayları ortaya çıkacağı için kişilerin bu unsurların dikkate alarak seçimlerini yapmaları gerekmektedir.

Göğüs Tipine Göre Elbise Seçimi

Özellikle abiye elbise seçimleri yapılırken göğüs yapısının dikkate alınması belki de en önemli unsurlardan biridir. Seçilen elbisenin yaratacağı illüzyon sayesinde normal ölçülere sahip bir kişi olarak görünmek mümkündür. Büyük göğüs ölçülerine sahip kişilerin elbise seçimlerinde dikkat etmesi gereken en temel unsur doğru sütyen modelini seçmektir. Elbise seçimi yapılırken iç giyimin de önemsenmesi gerekir.

Daha küçük gösteren sütyen modellerinin tercih edilmesinin ardından, elbise seçiminde ise göğüs kısmında işleme bulunan ve drapeli veya derin dekolteli modellerden uzak durulması gerekir. Kalın askılı ve dekolte olmayan modellerin tercih edilmesi etkili bir seçim olacaktır. Elbise türleri arasından bu unsurlara göre seçimlerin yapılması son derece önemlidir.

Küçük göğüs ölçülerine sahip kişiler ise her model elbiseyi rahat bir şekilde tercih edebilirler. Büyük göğüslülere nazaran daha avantajlı konumda olan bu kişiler vücut tipine göre seçimlerini yapmalıdır. Silikonlu sütyen desteği ile göğüslerin daha dolgun gösterimi mümkündür. Vücut tipine göre kıyafet seçimi sırasında dikkat edilen temel unsurlara göre küçük göğüslüler için göğüs bölümü işlemeli ve hacimli kıyafetlerin seçilmesi daha doğru bir tercih olacaktır.

Elma Vücut Tipine Göre Doğru Elbise Seçimi

Elma vücut tipi:

 • Geniş omuz,
 • Dolgun göğüs bölümü,
 • Geniş karın bölgesi ve
 • İnce bacaklar

Şeklinde tanımlanabilir. Bu özelliklerine göre kıyafet seçimi yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken iki bölüm, göğüsler ve bacaklardır. Elbise seçiminde bu iki alana dikkat çekmenize yardımcı olacak kıyafetlerini seçebilirsiniz. Elma vücut tipine göre elbise seçiminde bel bölümünün kamufle edilmesi gerekecektir. Bacak dekoltesi, mini ve kalem etek modelleri seçimlerde tercih edilebilir.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Kum saati vücut tipine sahip kişilerin daha çok V yakalı elbise modelleri arasından seçimlerini yapmaları önerilir. Özellikle pileli elbiseler bu kişiler için favori tercih olacaktır. Kum saati vücut tipin göre elbise seçimlerinde dikkat edilecek unsur ise yine bel bölümünün oyukluğunun kapatılması olacaktır.

Elbise seçimlerinde balık etli kadınlar nasıl abiye giymeli, vücut tipine göre doğru kıyafetler nasıl seçilir gibi konular hakkında fikir sahibi olmak son derece önemlidir. Bu detaylar sizin daha şık ve çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Kırık fön

Kırık Fön Hakkında Bilinmeyenler

Saç stilinizi canlandırmanın en iyi yolu, saçlarınıza dalgalar vererek kelimenin tam anlamıyla tarzınızı ortaya koymaktır. Birçok dalgalı saç stili kırık fön adı altında birleşebilir. Saçlarınızda doğal görünümlü dalgalar elde etmek için çeşitli teknikler kullanabilirsiniz. Şık bir görünüm elde ederek ve sihirli dokunuşlarla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Kırık fön son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. Kırık fön, saç uçlarınıza doğal görünümlü dalgalar, bukleler katan fön çeşitleri arasında şüphesiz en popüleri. Kırık fönün istediğiniz tarzda olması için saç yapınızın uygunluğu çok önemlidir. Kuaförler ve halk arasında kırık fön farklı isimlerle de telaffuz edilebilir. Bu yüzden gittiğiniz kuaförlerde kırık fönü tam olarak istediğiniz modeli de göz önünde bulundurarak en iyi şekilde anlatmanız gerekir. Doğru teknikler kullanıldığı sürece doğal görünümlü dalgalı saçlara sahip olmak hiç zor değil!,

Saç açma ve kapama nedir? Ne için yapılır?

Koyu renklerden sıkıldıysanız saç açma işlemi tam size göre. Saç açma işleminden korkmayın .Saçları yıpratmayan krem acicilar, açıcı boyalar ile açmak mümkün. Doğru saça doğru uygulamalar için bekleniyorsunuz.

Brezilya Fönü Nedir Nasıl Yapılır?

Saçın yapısında bulunan keratinin zarar görmesiyle saçlarda büyük hasarlar oluşabilir. Bunun temel nedeni saçlara yoğun işlemler uygulamak ve saçları dış etkenlere karşı koruyamamaktır. Durum böyle olunca saçlarda keratin eksikliğinden kaynaklanan birçok kırıklar, kırılarak dökülmeler, saçta cansızlık ve matlık oluşur. Saç bu durumdayken keratin takviyesine ihtiyaç duyar. Keratin takviyesi yapılan saçlar daha parlak, canlı ve sağlıklı gözükür. Sizde saçınızdaki bu gibi sorunlardan şikayetçiyseniz brezilya fönünü uygulayabilir ve saçınıza sağlıklı bir görünüm kazandırmanın yanında uzun süreli düzlükte sağlayabilirsiniz.

Brezilya Fönü Nedir?
Dalgalı yada kıvırcık saçlara sahip olanların saçlarını belli bir süre düz kullanması için yapılan bir işlemdir. Bu süre saçın yapısına ve kullanılan keratinin markasına göre 3 ile 6 ay arasında değişmektedir.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?
Brezilya fönü
adı verilen işlem sırasında bayanların saçlarına yoğun keratin uygulaması yapılır ve bu sayede kıvırcık saçların düz, parlak ve canlı bir görünme kavuşması sağlanır. Brezilya fönü işlemi sayesinde yıpranan saçlarınız onarılmış olur ve cansız görünümünden eser kalmaz. 5 yada 6 aya varan düz görünüme (kalıcı fön) aynı zamanda parlak ve dolgun bir saç yapısına kavuşur.

Ombre

Doğal saç üzerine ışıltı

Ombre

Ombre güzellik saç bakım

Ombre saç , yıllardır en popüler saç rengi trendlerindenbiri olmuşturve yakın zamanda hiçbir yavaşlama belirtisi göstermemektedir. Ombré saçın bu kadar popüler bir saç rengi trendi olmasının nedenlerinden biri,az bakım gerektiren bir görünüm olmasıdır. Saçınızın sadece uçlarını boyadığınız için, sık sık kök rötuşları yapma konusunda endişelenmenize gerek yok. Daha da iyisi, ombré saç elde etmek için salona gidebilirken, aslında doğru ombré saç boyasıyla evde kendin yap ombre saç yapmak mümkündür (aklınızda bulundurun, muhtemelen açıcı kullanmanız gerekecektir).

Bazı Bilgiler

Yeni acılan bu blog da

Bugün bir gönderi yayımlayacaksınız. Blogunuzun nasıl görüneceği hakkında endişelenmeyin. Blogunuzu henüz adlandırmadıysanız veya bunaldığınızı hissediyorsanız merak etmeyin. “Yeni Gönderi” düğmesine tıklayıp bize neden burada olduğunuzu söylemeniz yeterli.

Bunu neden yapmalısınız?

 • Çünkü bu, yeni okuyucuların bağlam hakkında bilgi edinmesini sağlar. Blogunuz neyle ilgili? İnsanlar blogunuzu neden okumalı?
 • Blogunuz ve blogunuzda neler yapmak istediğinizle ilgili fikirlerinize odaklanmanıza yardımcı olur.

Gönderi kısa veya uzun olabilir ve hayatınıza dair kişisel bir giriş, blogun amacı hakkında bir açıklama, geleceğe dair bir manifesto ya da yayımlamak istediğiniz içerik türlerine genel bir bakış sunabilir.

Başlamanıza yardımcı olacak birkaç soruyu aşağıda bulabilirsiniz:

 • Kişisel bir günlük tutmak yerine neden insanların okuyabileceği bir blog yazıyorsunuz?
 • Hangi konular hakkında yazmayı düşünüyorsunuz?
 • Blogunuz aracılığıyla kimlerle bağlantı kurmak istersiniz?
 • Önümüzdeki yıl boyunca başarıyla blog yazarsanız nereye ulaşmış olmak istersiniz?

Bunlar hakkında yazmak zorunda değilsiniz. Blogları harika kılan özelliklerden biri de öğrenmemizle, gelişmemizle ve birbirimizle etkileşime geçmemizle devamlı olarak gelişmeleridir. Ancak neden blog yazmaya başladığınızı ve buna nereden başladığınızı bilmeniz faydalıdır ve hedeflerinizi açıkça ifade ederek, daha fazla gönderi fikri elde edebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Aklınıza gelen ilk şeyi yazın. Hepimizin sevdiği yazma üzerine bir kitabın yazarı olan Anne Lamott, kendinize önce “kötü bir taslak” yazma fırsatını tanımanızı söylüyor. Anne harika bir noktaya değiniyor; endişe duymadan, yalnızca yazmaya başlayın ve sonra düzenleyin.

Yayımlamaya hazır olduğunuzda, blogunuzun odaklandığı konuları açıklayan üç ila beş etiket ekleyin: yazma, fotoğrafçılık, kurgu, ebeveynlik, yemek, arabalar, filmler veya spor. Bu etiketler, bu konularla ilgilenen ziyaretçilerin Reader’da sizi bulmasına yardımcı olur. Yeni blog yazarlarının sizi bulabilmesi için etiketlerinizden biri mutlaka “zerotohero” olsun.

%d blogcu bunu beğendi: